Zeki Çelik: Bazen eleştirilerin düzeyi kaçıyor

A Milli Takım futbolcularından Zeki Çelik ve Muhammed Şengezer, milli takımın Barsinghausen’deki kamp merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EURO 2024’le ilgili Zeki Çelik, “Turnuvadan önce küçük bir sakatlık geçirdim. Şu anda gayet iyiyim ve beklemediğim bir sakatlıktı. Hocamız oynama süresi verdiğinde her zaman katkı sağlamak isterim.” dedi.

“Bu turu geçersek yarı finali zorlayabileceğimizi düşünüyorum”

Avusturya maçı ve EURO 2024 hedefiyle ilgili milli futbolcu, “Avusturya çok sert oynayan ve baskı yapan bir takım. Oradaki maçta baskıya karşılık veremedik. Bu maçı kazanıp önümüze bakmamız lazım. Adım adım bakmamız lazım. Bu turu geçersek yarı finali zorlayabileceğimizi düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

“Mourinho’dan çok şey öğrendim”

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho’yla ilgili soruya Zeki Çelik, “Çok deneyimli ve büyük bir hoca. Ondan çok şey öğrendim. Türkiye’de başarılı olacağına inanıyorum.” yanıtını verdi.

“Böyle eleştiriler olunca şaşırıyorum”

A Milli Takım’daki oyuncu grubuyla ilgiliyse Zeki Çelik, “Çok yetenekli bir grubumuz var. İlerleyen turnuvalarda bu takıma çok fazla katkı sağlayacaklar. Sonraki turnuvalarda iyi işler yapabileceğimize inanıyorum. Hocamız taktik çalışmayı çok seviyor ve antrenmanlar tempolu. Taktik disiplin çok önemli. Bizimle iletişimi çok iyi, gayet mutluyuz. Burada güzel bir ortam var. Böyle eleştiriler olunca ben şaşırıyorum. Dışarıdan yorumlar yapılıyor. Ülkemiz için burada mücadele ediyoruz. Bazen eleştirilerin düzeyi kaçıyor. Bunlarda dikkatli olmamız lazım.” açıklamasında bulundu.

Muhammed Şengezer: Hazır bir şekilde buraya geldim

Doğan Alemdar’ın sakatlığı sonrasında A Milli Takım’a davet edilen Muhammed Şengezer, “Doğan Alemdar, Ozan Kabak ve Enes Ünal talihsiz bir sakatlık yaşadı. Hazır bir şekilde buraya geldim. Çok iyi bir ortam var. Her şey çok iyi gidiyor. Önümüzde çok zor bir maç var inşallah kazanan biz oluruz.” dedi.

“Antrenmanda başımıza gelmeyecek şey maçta denk geldi”

Muhammed Şengezer, Portekiz maçında A Milli Takım’ın yediği ikinci golle ilgili gelen soruyu şöyle yanıtladı:

“Talihsiz bir gol yedik orada. Kimsenin istemeyeceği bir şey. Arkadaşlarımız o golden dolayı üzgün. Bütün kaleciler de dahil antrenmanda başımıza gelmeyecek şey maçta denk geldi. Oyunculara bazen sesimizi duyuramadığımız için hatalar olabiliyor. Biz mutluyuz. 4 kaleciyiz, birbirimizi üst seviyeye taşımak için çabalıyoruz.”

“Hedefimiz finale kadar gitmek”

27 yaşındaki kaleci ayrıca, “Şu an turnuvaya baktığımız zaman üst düzey takımlar var. Biz de o takımlardan biriyiz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Hedefimiz finale kadar gitmek. İspanya’yı beğeniyorum. Finalde onlarla karşılaşmak isterim. Güzel maç olur.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir